Päikselised sihtkohad ootavad Sind!

Apuulia

Asukoht: Apuulia paikneb Lõuna-Itaalias, nn saapakontsal, ning hõlmab 6 maakonda: Foggia, Barletta-Andria-Trani,
Bari, Taranto, Brindisi ja Lecce.


Admnistratiivne keskus: Bari (u 320 550 el)


Pindala: 19 366 km²

Rahvaarv: u 4 084 900

Suuremad linnad: Brindisi – u 90 000 el, Lecce – u 95 000 el, Foggia – 152 000 el, Taranto – 191 000 el.

KLIIMA juuni juuli
Keskmine päevane õhutemperatuur 26 29
Keskmine merevee temperatuur 21 23
Apuulia ilm: http://www.italy-weather-and-maps.com/weather/PUG/

RANNAD
Tänu mitmesajakilomeetrisele rannajoonele on Apuulias märkimisväärselt palju eriilmelisi randu. On laiemaid ja kitsamaid liivarandu, väikseid liivasoppe kaljude vahel, liiva-kiviseguseid ja suuremate kivipaljandikega randu ning ka kaljust rannikut. Ostuni piirkonnas on nii laiemaid liivarandu kui ka liiva-kivipaljandike seguseid randu. Avarad, laiad liivarannad on Joonia mere rannikul Taranto ja Ginosa Marina piirkonnas. Paljud Apuulia rannad on puhtuse ja keskkonnasõbralikkuse märgiks tähistatud rahvusvahelise sinilipuga, nt Ostuni ja Fasano rannad Brindisi piirkonnas. Rannateenused (veesport, lamamistoolid jms) on avatud tavaliselt juuni algusest septembri alguseni. Hotellirandades on tavaliselt ka rannabaarid ja/või –restoranid. Hotellirandades on ette nähtud toa kohta tasuta 1 päiksevari ja 2 lamamistooli.

TRANSPORT
Bussid: suuremate linnade vaheline liiklus toimib, kuid bussigraafik võib olla ebaühtlane. Ühistransport linnade ja neist väljas asuvate hotellide vahel puudub. Brindisi ja Bari lennuväljadelt on bussiühendus suurematesse Apuulia linnadesse. http://pugliairbus.aeroportidipuglia.it/
Takso: Taksodes on taksomeeter ja taksot saab tellida hotelli vastuvõtulauast.
Rong: Apuulia suuremate linnade Foggia, Bari, Brindisi, Lecce ja Taranto vahel on toimiv rongiühendus. Ronge on 3 liiki: kiire ja rahvusvaheline Eurostar, riigisisene Intercity ning aeglane kohalik rong (regionale). Vt Itaalia raudtee www.trenitalia.com
Laev: Barist ja Brindisist on laevaühendused Põhja-Itaaliasse, aga ka Kreekasse, Horvaatiasse, Montenegrosse ja Albaaniasse. Vt http://bariferries.com/ ; http://www.bookferries.gr/en/ferry-ports/in-italy

VAHEMAAD APUULIAS
Bari–Brindisi 135 km
Brindisi-Ostuni 40 km
Brindisi-Taranto 72 km

Brindisi–Lecce 40 km
Brindisi-Ginosa Marina 112 km

Brindisi-Foggia 260 km
Poolsaar on teedevõrguga hästi kaetud, kuid ühiskondlik transport nõrgalt arenenud. Seetõttu on piirkonnas mugavaim ringi liikuda rendiautoga.
Vahemaad vt http://distancecalculator.globefeed.com/Italy_Distance_Calculator.asp

ELEKTER
Pistikupesad on meie omadest erinevad (väiksemad), tarvis läheb adaptrit. Maksavad u 2 eur.

JOOGIVESI
Kraanivesi on joomiskõlbulik.

KREDIITKAARDID
Visa, American Express, Diners Club ja MasterCard on kasutusel suuremates poodides ning mõnedes restoranides. Sularahaautomaadid on suuremates keskustes Ostunis, Brindisis jms. Osa automaate aktsepteerib ka Visa Electron kaarte.

SISSEOSTUD
Kauplused on linnades avatud k 9.30-12.30 ja 17-21. Väiksemad poed võivad arveldada ainult sularahas. Soovitame reisile kaasa võta ka sularaha.

ÖÖELU
Ööelu on koondunud sinna, kus elavad kohalikud, st suurematesse linnadesse. Rannahotellides korraldatakse õhtuseid meelelahutusprogramme, suuremates hotellides on ka elava muusikaga etteasteid.

TEEMAPARGID

Fasanolandia ja Zoosafari teemapark
www.zoosafari.it

Suur loomadele pühendatud teema- ja lõbustuspark, mis on jaotatud kaheks: Fasanolandia ja Zoosafari. Park asub Ostunist 24 km kaugusel Bari suunas. Fasanolandias liigutakse ringi jalgsi ja minirongiga. Siin saab näha erinevaid loomi, linde, kalu ja roomajaid, külastada näitusi ja loomaetendusi ning lustida erinevatel vee- ja kuivamaa atraktsioonidel. Zoosafaris sõidate ringi oma autoga ning jälgite vabalt liikuvaid loomi. Kummagi pargiosa jaoks on eraldi piletid. Zoosafari piletid sisaldavad ka pääsu näitustele ning Fasanolandiasse, aga ei sisalda lõbustuspargi atraktsioone – need tuleb lisatasu eest juurde osta

Piletid ja avamisajad:

Zoosafari: täiskasvanu 22 eur, üle 4a ja 1m-1,4m pikkused lapsed 19.50 eur. Kuni4a ja alla 1m pikkused lapsed pääsevad parki tasuta. Avatud märtsist septembrini iga päev 9.30-16.00, v.a. riigipühadel juulis ja augustis 9.30-16.30.

Fasanolandia: pilet täiskasvanule 8 eur, sisaldab 6 atraktsiooni kasutuse. Avatud iga päev 10.00-17.00, riigipühadel juulis ja augustis 10.00-17.30

Lisaks on võimalik osta juurde erinevate atraktsioonide ja etenduste pileteid: delfinaariumi pilet 10 eur (1m-1,4m pikkused lapsed – 8 eur), merelõvide ja pingviinide etendus 2 eur, papagoide show 2 eur.

VEEPARGID

Apuulias on 3 veeparki, neist Aquafantasy ja Ippocampo põhjas Foggia lähistel ning Splash lõunas Gallipoli lähedal. Avatud juuni keskpaigast kuni septembri keskpaigani. Sissepääsupiletid vahemikus 16-18 eur.
Vt www.aquafantasy.it/ , www.ippocampo.it, www.splashparco.it

Vaatamisväärsused

Lecce
Lecce barokklinna peetakse Apuulias üheks kauneimaks ning tihti võrreldakse teda Firenzega. 17saj. ehitatud kirikute, monumentide ja elamute detailiderohkus ning viimistlusaste on muljetavaldav isegi siis, kui barokkehitiste ilu saab mõne maitse jaoks liiga palju. Aga, kui te juba Apuulias olete, siis tuleks ka Lecces kindlasti ära käia.

Alberobello trullid
Trullid (it k ains. trullo, mitm. trulli) on hallide koonjate kivikatustega ühekorruselised valged majakesed, mille ehitamisel ei ole kasutatud tsementi. Trullid on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Neid leidub ka mujal Apuulias, aga Alberobellos on neid kõige enam. Sellise ehitusstiili õitseaeg oli 19.sajandil, mil vaesed talupojad pidid näitama leidlikkust, et käepärastest materjalidest ehitada väikseid hooneid, mis sobisid nii elamiseks kui lautadeks ja kuurideks.

Ostuni
Imekaunis valge linnake mäeküljel, õdus väikelinna atmosfäär ja kaunid vaated. Vanalinna armsad kitsad tänavad, poed, kohvikud ja restoranid tekitavad eriti mõnusa Itaalia-tunde. Tähtsaim vaatamisväärsus on linnakese katedraal. Ostuni paikneb Apuulia Aadria mere ranniku lähedal.

Bari
Apuulia pealinnas on pikk rannapromenaad, ajaloolise arhitektuuriga vanalinn ning head ostlemisvõimalused (nt Molfetta outlet).

Gravina
Linna asutasid kreeklased juba enne meie ajaarvamist, Rooma riigi õitseaegadele läbis seda Via Appia – impeeriumi üks peateid, mis ühendas Brindisit Roomaga. Hiljem valitsesid linna nii bütsantslased kui Põhja-Aafrika muslimid. Vaatamist väärivad erinevatest ajajärkudest pärit kirikud ja ajalooline koobaselamute linnaosa, omaette naudingut pakub ehe Itaalia väikelinna atmosfäär.

Castel del Monte
Bari lähistel Andrias asub perfektse vormiga kaheksanurkne imposantne kindlus, mille 13.saj ehitas Rooma imperaator Frederico II. Kindluse krooniks on sama täiusliku vormiga kaheksanurksed tornid. Kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Gargano rahvuspark
Põhja-Apuulias Foggia lähistel asuv rahvuspark katab 1211 km2, hõlmates enda alla nii Gargano mäe, suured lehtpuumetsad kui ka märgalad. Pargis on mitu erineva pikkuse ja raskusastmega matkarada, olemas on nii piknikukohad kui parklad.

Ekskursioonid Apuulias

EKSKURSIOONID
Pakume teile valiku Apuulia ekskursioone. Ekskursioonivalik täieneb reiside alguseks. Täpsem info programmi ja hindade kohta ilmub enne reiside algust kodulehele.

Lecce ja Otranto
Terve päev
Külastame Lecce barokklinna, mis on Apuulia üks olulisemaid vaatamisväärsusi. 17.saj ehitatud kirikud, kloostrid ja eramud on kaunistatud külluslike lille- ning taimemustritega, mille detailiderohkus ja viimistluse peenus on muljetavaldav. Lecces jääb vaba aega iseseisvalt ringivaatamiseks ja lõunasöögiks (ei kuulu hinna sisse). Pärast lõunat suundume edasi Itaalia idapoolseimasse linna, Aadria mere äärsesse Otrantosse. Siin on hästi säilinud terviklik vanalinn, mida ümbritsev linnamüür ehitati 15.saj türklaste rünnakute kaitseks. Otranto katedraal pühitseti juba 1088.a ning selle arhitektuuris on varakristliku, bütsantsi ja romaani stiili mõjutusi. Katedraali pärliks on unikaalne mosaiikpõrand. Otrantos jääb ka vaba aega omal käel ringi vaatamiseks.

Bari ja Castel del Monte
Terve päev
Bari on Apuulia maakonna administratiivne keskus ja suurim linn. Olulisemaks vaatamisväärsuseks on terviklikult säilinud vanalinn, ajaloolised kirikud, Bari kindlus ning pikk rannapromenaad. Bari kaitsepühakule, püha Nikolausele pühendatud basiilika on piirkonna üks silmapaistvamaid romaani arhitektuuri näiteid. Baris jääb vaba aega omal käel ringivaatamiseks ja lõunasöögiks (ei kuulu hinna sisse). Pärast lõunat suundume UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Castel del Monte kindlusesse, mis ehitati 1240.a. Omas ajas peeti seda tänu unikaalsele arhitektuurile maailmaimeks. Tegemist on perfektselt kaheksanurkse hoonega, mille igas nurgas on omakorda kaheksanurkne torn.
Ekskursiooni hinnale lisandub sissepääs Castel del Montesse 5 eur in. (makstakse kohapeal).

Alberobello trullid ja Castellana koopad
Pool päeva
UNESCO maailmapärandi nimekirja on Apuuliast kantud veel üks vaatamisväärsus – Alberobello trullid. Need on ainulaadsed koonuskujulise kivikatusega valged ühekordsed majakesed, mille katusekivide ladumisel ei ole kasutatud mingit segu. Alberobellos on aega jalutada ajaloolises linnasüdames ning nautida unikaalset ajaloolist õhustikku. Seejärel külastame Castellana koopaid (Grotte di Castellana), mis asuvad Murge platool 70 m sügavusel maa all, kus temperatuur on püsivalt 18° ning niiskus 90%. Valgustatud koobastes on võimalik ringi jalutada. 1 km pikkuse marsruudi läbimiseks kulub u 50 min, hind on 10 eur in. (lisandub ekskursiooni hinnale, makstakse kohapeal).

AVISTA TRAVEL - SINU REISIBÜROO