Päikselised sihtkohad ootavad Sind!

Loutraki

Loutraki asub Korintose lahe ääres, 80 km kaugusel Ateenast. Lisaks silmailule, mida pakub ümbritsev loodus, annab Loutraki võimaluse kohtuda eheda Kreekaga – linnake on üks populaarseimaid puhkekohti ka kreeklaste endi seas.

Linn on läbi aegade olnud tähtsaks peatuskohaks Peloponnesose poolsaare ja Kreeka mandriosa vahel. Rändajaid meelitas ligi kaunis loodus, tervendav mineraalvesi, viljakas pinnas ja soodne kliima.
Loutraki pakub lisaks traditsioonilisele rannapuhkusele suurepärase võimaluse tutvuda Lõuna –Kreeka rikkaliku antiikkultuuri pärandiga – Ateena akropol, Mükeene, Epidauros, Olümpia ja Delfi asuvad vaid mõne tunni bussisõidu kaugusel. Linnakese lähiümbruses leidub samuti mitmeid huvipakkuvaid kohti – kaunis Vouliagmeni ehk Sinine järv, Ossios Potapiose nunnaklooster, mis asub maalilisel mäekünkal, jumalanna Hera templi varemed, ajalooline Korintos ja palju muud.

HEA TEADA

Ilm
Kliima on nagu kõikjal Kreekas, vahemereline – pehmed talved ja kuumad suved. Varakevadel ja sügiseti võivad ilmad olla jahedamad ja tuulised. Keskmine õhutemperatuur septembris on 21-26° ja merevee temperatuur 25°

Rannad
Linna keskuses asub osaliselt kivine rand, kus on võimalik suveperioodil laenutada ka lamamistoole ja päikesevarje. Paralleelselt rannaribaga kulgeb promenaad, mille ääres on palju erinevaid baare, mugavaid kohvikuid ja söögikohti.
Loutrakist u 19 km väljas laiub kaunis soolase veega Vouliagmeni e Sinine järv. Siit leiab kauni liivaranna ning mitmeid
kohvikuid ja taverne. Kõige mugavam on järve äärde sõita rendiauto või taksoga. Korintose linnas ja Isthmia piirkonnas asuvad oma väikesed rannad ja pisut kaugemale rännates leiate võluvad Kiato, Kamari ja Loutro Elenise rannasopid.

Transport
Loutraki keskusest pääseb bussidega Ateenasse ja lähiümbrusesse. Pilet Ateenasse maksab u 8 euri ja edasi-tagasi pilet u 13 euri. Loutraki ja Korintose vahel sõidavad bussid iga poole tunni tagant, pilet u 1.70 euri. Ateena ja Korintose vahet liigub ka uus kiirrong Proastiako, pileti maksumus u 6 euri
Loutraki peatänaval on kaks taksopeatust, sõit linna piires maksab u 4-6 euri, linna piiridest väljudes hakkab kehtima kõrgem tariif, pikemate sõitude puhul tasuks eelnevalt hinnas kokku leppida. Ligilähedased hinnanäited: edasi-tagasi sõit 45 min ooteajaga Ossios Potapiose kloostrisse u 30 eurot, Vouliagmeni järve äärde viimine-toomine u 50 eurot, Korintosesse sõit u 7-10 eurot, Ateenasse u 70 eurot ja Ateena lennujaama 115 eurot.

Restoranid, baarid, kohvikud
Rannapromenaadil ja Loutraki keskuses on palju hea hinnatasemega tavernaid, rahvusvahelise köögiga restorane, pitseeriaid ja mereandide restorane.
Bako´s Pizza – 25b Lekka, itaalia köök, soodsa hinnaga pizza nii kohapeal kui kaasa ostmiseks
Ikthioessa – Poseidonos78, kalarestoran
Yannis – sadamas, hea valik erinevaid mereande
Kebab I Jevsi – linnaväljakul asuv grill-restoran
Maistrali – populaarne tavern Korintose suunas, rannapromenaadil
Paolo Nicos – rannatänaval , mitmekesine roogade valik
Õhtuid võib veeta linnakese pubides ja muusikabaarides.

Ööelu
Ööelu on hooajavälisel ajal vaiksem, mõned muusikaklubid-diskod võivad olla suletud või töötavad vaid nädalalõppudel. Populaarseimad baarid : Cafe Coral, Jimmy´s, Paul´s ja Sax.
Diskod on avatud kuni kella neljani hommikul, armastatuimad kohalike ja külaliste hulgas nt linnast veidi väljas asuv Fourteen ja rannapromenaadil Cocoon. Bouzoukipaik Primavista asub peateel u 1,5 km keskusest Korintose poole, tavaliselt avatud ainult nädalalõppudel ja sinna on soovitav minna alles peale keskööd.
Kasiino asub Korintose kanalini viiva tee ääres, sissepääsutasu u 10-15 eurot. Sissepääs lubatud alates 23. eluaastast. Kasiinosse minnes tuleks vastavalt riietuda (lühikestes pükstes ja spordiriietes sinna ei lubata) ning kindlasti võtta kaasa isikut tõendav dokument. Club Hotel Casino-s leiate ka mitmeid heatasemelisi restorane ja baare.

Harrastused
Spordisaal GymPhys asub Lekka ja Ipsilandou tänava nurgal, avatud E-R 09.30-22 ja laupäeviti 10.00-20.00.
Ühekordne pilet u 5 eurot.
Sukeldumine ja snorkeldamine – Dive Centre Yellow Submarine.
Tennist on võimalik mängida hotelli Club Poseidon Resort väljakutel, hotell asub u 3 km Loutraki keskusest väljas. Tenniseväljakud on avatud 10.00-20.00, sissepääsutasu u15 eurot, lisatasu eest tennisepallide-reketi laenutus. Veespordiga saab tegeleda Sea Sports Center keskuses, mis on kõrghooajal avatud 09.00-20.00.

Sisseostud
Loutrakis on mitmeid kullakauplusi, rõiva- ja jalatsipoode.
Kauplused on avatud E,K,L 09.00-14.00 ning T,N,R 09.00-14.00 ja 18.00-21.00.
Puu- ja köögiviljaturg töötab kolmapäeviti Matsi tänaval ja laupäeviti Karaiskakis tänaval.

Vahemaad Loutrakist
Ateena – 80 km
Korintos – 10 km
Patras – 130 km
Pireus – 70 km

KUHU MINNA, MIDA TEHA

Ossios Potapiose nunnaklooster
Klooster asub ligi 700m kõrgusel maalilise Gerani mäe nõlval, umbes 14 km kaugusel Loutrakist. Siit leiti 1904.a Ossios Potapiose maised jäänused, mida käiakse palverännakute käigus kummardamas ja milledele omistatakse imettegevat väge. Tänapäeva klooster on rajatud 1952.a ja siin elab 40 nunna. Kloostrit külastades tasub kindlasti heita pilk ka unikaalsetele bütsantsi freskodele. Pühakojani viib 150 astmeline trepp, kuid väike füüsiline pingutus on seda väärt – ülevalt avaneb lummav vaade alla lahele ja ümbritsevatele kaunitele mäenõlvadele.

Agios Gerassimose nunnaklooster
Klooster, kus praegu elavad vaid mõned nunnad, asub u 7 km kaugusel Loutrakist. Kloostriõuel seisab imposantne suur valge rist, mis on õhtuti valgustatud ja samast avaneb imekaunis vaade alla, Vouliagmeni järvele. Juhul, kui kloostri väravad on suletud, helistage sissepääsu kõrval olevat uksekella.

NB! Kloostritesse-kirikutesse ei sobi minna napis rõivastuses

S.Lekka & G.Nikolopoulose Folkloorimuuseum
Väike muuseum asub Loutraki keskuses, aadressil 25th Martiou Square ja on rajatud Loutraki-Perachora munitsipaliteedi algatusel. Etnograafia – ja ajaloohuvilistele on välja pandud Lekka ja Nikolopoulose perekondade poolt annetatud vanavara – 19.saj pärit tarbeesemeid, rõivaid jms. Ekspositsioon annab huvitava ülevaate kunagistest kommetest ja traditsioonidest selles regioonis.

Hüdroteraapia
Veeteraapia keskus ja spaa asuvad aadressil 24, G.Lekka str. Tel.+30 2744022215
Teadupärast tunti Loutrakit tema ravitoimelise mineraalvee poolest juba ligi 2500 aastat tagasi. Naturaalallikad, mis saavad alguse Gerani mägedes ja laiuvad ligi 750m raadiuses Loutraki rannapiirkonnas, koguvad endasse pinnale tõustes hindamatuid väärtuslikke soolasid ja mineraale. Rohke naatriumi, broomi, magneesiumi ja mitmete teiste keemiliste ühendite sisaldus teeb Loutraki mineraalveest unikaalse ravivahendi näiteks artriidi ja reumavaeguste leevendamiseks, viib organismist välja mürgid ja tõstab toonust. 1985.a. valminud hüdroteraapiakeskuses on 3 sise- ja 1 välibassein, sauna, aururuumid, finess klubi ja ilusalong, 20 privaatruumi, söögi- ja joogikohad. Tavaliselt tuleb enne spaamõnude nautimist läbi teha tervisekontroll või peaks Eestist kaasas olema arsti saatekiri. Lähem info http://www.city-of-loutraki.gr/spa/

Ranna ääres asub mineraalset joogivett pakkuv keskus – see on 1935.a. ehitatud ringikujuline imposantne hoone, milles
on ka Rahvusliku Turismiorganisatsiooni esindus.
Aadress : 70, G.Lekka str., tel. +30 274402225

Heraion
Zeusi abikaasa jumalanna Herale pühendatud antiiktempli varemed asuvad Vouliagmeni järve lähistel, samas on ka kauni türkiissinise veega lahesopp, väike kirik ja majakas. Järve juurest neeme tippu on u 2 km ja kohalikud elanikud armastavad selles piirkonnas piknikke pidamas käia.

Vouliagmeni järv
Maaliliste mägede vahele on end peitnud Vouliagmeni e Sinine järv – looduskaunis paik nii rannapuhkuseks kui ka erinevate veespordiharrastustega tegelemiseks. Siin on võimalik suveperioodil laenutada veesuuski, sõita kanuudega, rannal on ka mõned kohvikud-söögikohad, kus saab mõnusalt aega veeta. Vouliagmeni järve eripäraks on soolane vesi – järv on nimelt väikest kanalit pidi ühendatud merega.

Korintose kanal
See omal ajal „insenerimõtte triumfiks“ nimetatud kanal rajati ajavahemikus 1891-1893, idee ise aga on pärit kaugest ajaloost – ligi 600 a e.Kr. Kanali pikkuseks on 6343m, sügavus 7-8m, laius veepinnalt 24,6 ja põhjast 21,3m. Kanal ühendab Korintose ja Saronikose lahte. Loutrakist saab kanali juurde jalutades (u 6 km), taksoga või bussiga. Kanali ääres on ka mitu hubast restorani, kus pikemat lõunapausi pidades võib saada unustamatu elamuse ja näha kauneid jahte või suuremaidki laevu kanalit läbimas. Suveperioodil korraldatakse kanalil ka meeleolukaid paadisõite.

Korintose linn
Kanalist u 5 km kaugusel asub Korintose linn, kus asub üsna muljetavaldava väljapanekuga muuseum. Eksponeeritud on suur valik skulptuure ja mosaiike alates hellenistlikust perioodist kuni bütsantsi valitsemisajani välja. Kindlasti tasub külastada ka antiik- Korintose varemeid.

Vana „laskuv“ sild (Poseidonio )
See omapärase konstruktsiooniga sild asub u 3 km kaugusel Loutrakist – kui laevad läbivad kanalit, laskub sild mere põhja,
mis on põnev vaatepilt nii suurtele kui väikestele.

Pissia küla
Sümpaatne väike küla asub u 15 km kaugusel Loutrakist ja on kreekapäraselt ehe ja rahulik. Kindlasti tasuks siin olles külastada Agia Paraskevi kirikut ja küla lähedal asuvat looduslikku koopasse rajatud kirikut, mis on pühendatud Agios Georgosele. Bütsantsi valitsemise ajal elasid nendes koobastes pühamehed-eremiidid.vKeha saab kinnitada pisut külast välja jäävas hea kreeka köögiga „Platanos“ tavernas.

Matkama Gerani mägedesse!
Loutraki ideaalne geograafiline asukoht võimaldab lisaks maailmakuulsate ajalooliste vaatamisväärsuste külastamise, teha ka erineva raskusastmega jalgsimatku looduskaunitesse paikadesse Gerani mägedes. Matka käigus tehakse lõõgastavaid peatusi, näiteks Gelanopulose varjulises puhkekohas, kus saab nautida värsket mägiõhku ja imetleda puutumatut loodust. Erinevad matkamarsruudid koguvad iga aastaga aina enam populaarsust. Täpsem info saadaval Loutraki Mountaineering Club kodulehelt http://oreivatikos-loutrakiou.blogspot.com/

AVISTA TRAVEL - SINU REISIBÜROO