Päikselised sihtkohad ootavad Sind!

Hea teada

Viimase hetke reisid

Viimase hetke reisid sobivad neile, kel on võimalus reisile minna seda pikemalt ette planeerimata.
Viimase hetke reiside avaldamisaega on raske ette ennustada. Häid pakkumisi võib leiduda juba mitu nädalat enne reisi, kuid võib juhtuda, et need avaldatakse vaid päev enne reisi. Arvestada tuleks, et viimase hetke reiside hinnad ei pruugi reisi lähenedes odavneda. Kui reis on juba peaaegu välja müüdud, võivad reisikorraldajad lõpetada viimase hetke hindadega müügi ning jätkata müüki kõrgemate hindadega või täishinnaga. Peab arvestama ka võimalusega, et oodatud sihtkohta soovitud ajaks viimase hetke pakkumisi ei tulegi, populaarsed sihtkohad ning kõrghooaja reisid (koolivaheajad, jõulu-ja aastavahetuse aeg) müüakse varakult täishinnaga välja.

Tihti pakutakse viimase hetke hinnaga reisidel loteriimajutust. Loteriimajutuse puhul on ette teada vaid hotelli kategooria (tärnide arv), hotell võib selguda alles kohapeal. Kuna populaarsed hea tasemega hotellid müüakse juba varakult välja, on viimase hetke reiside valikus tavaliselt tagasihoidlikumad hotellid. Loteriimajutuse hotell ei pruugi asuda keskuse ega ranna lähedal, samuti ei saa garanteerida, et suurema seltskonna puhul satuks kõik reisikaaslased samasse hotelli.

Lennuinfo

Kindlasti kontrollige palun lennuaeg üle 24 tundi enne reisi, kas oma reisinõustajalt, Tallinna Lennujaama infotelefonilt 605 8888 või aadressilt www.tallinn-airport.ee

Reisi kohe, maksa hiljem!

Reisiraha.ee pakub koostöös Avista Travel Reisibürooga võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale Avista Travel OÜ-st meelepärane reis, täida Reisiraha.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!

Vaata lisa www.reisiraha.ee

Hotellide tüübid

Apartmendid

Neis majutuskohtades on põhirõhk väljas olemisel ja iseteenindamisel. Tavaliseks toatüübiks on stuudio kööginurga, magamisasemete ja istumisnurgaga või 1- ja 2- toalised apartmendid. Vastuvõttu tavaliselt pole, hommikusööki ei pakuta ning sageli ka ei koristata iga päev. Populaarne majutustüüp Kreekas ja Hispaanias.

Kuurorthotell

Kuurorthotelli tärnide arv ei vasta samuti tihti maailmapraktikale. Põhjus on selles, et puhkuse sihtkohtades pannakse põhirõhk jälle hotelli teenustele ja puhkevõimalustele, mitte arhitektuurile, vaatele või tubade sisustusele. Kuurorthotellid on lõunamaades tavaliselt üsna lihtsa sisustusega ja kivipõrandatega, millel on oma praktiline väärtus – puhtuse hoidmine – kuna kivipõrandat on kõige lihtsam koristada.

Kõik hinnas hotell

Suurt rõhku pannakse taas peamiselt teenustele. Kõik hinnas on väga mugav majutusvariant peredele, sest teenused on suurelt osalt hinna sees ja puhkuse kulud on seetõttu hõlpsamini ette planeeritavad. Klassikaline kõik hinnas kontseptsioon
sisaldab kolme söögikorda päevas, vahepealseid suupisteid ja (k.a. alkohoolseid) jooke.Alkohol on siiski tavaliselt kohalikku päritolu ja importjoogi eest tuleb eraldi maksta. Kõik hinnas võib erinevatel maadel tähendada erinevaid asju. Kõik hinnas hotellis võib toateeninduse kättesaadavus olla piiratud ning sageli ei lubata toas hoida oma toiduaineid ega toitu restoranist tuppa kaasa võtta.

Toitlustamine hotellides

Ainult majutus (Room Only) – hind sisaldab vaid majutust ning kõik söögid tuleb juurde osta lisatasu eest. Olenevalt hotellist võib toas olla kööginurk ja võimalus ise toitu valmistada.

Majutus ja hommikusöök (Bed and Breakfast) – hind sisaldab majutust ning hommikusööki. Hommikusöögi valik ning rikkalikkus võivad erinevates riikides ning hotellides suuresti varieeruda. Enamasti pakutakse hommikusööki rootsi lauas ja söögi juurde kuulub kohv, tee, vesi, üldjuhul ka mahl.

Poolpansion – HB (Half Board) – hinnas on majutus ja kaks söögikorda päevas (tavaliselt hommiku- ja õhtusöögid, üldjuhul rootsi lauas). Lõuna- ja õhtusöögi ajal on kõik joogid enamasti lisatasu eest.

Täispansion – FB (Full Board) – hinnas on majutus ja kolm söögikorda päevas (hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid) üldjuhul rootsi lauas). Lõuna- ja õhtusöögi ajal on kõik joogid enamasti lisatasu eest.

Kõik hinnas – AI (All Inclusive) – hinnas on kolm toidukorda päevas, vahepalad toidukordade vahel, kohalikku päritoluga alkohoolsed- ja karastusjoogid. Hotelli administratsioon määrab, millistes hotelli baarides saab tasuta alkohoolseid jooke. Enamikes hotellides tuleb kohvi, jäätise ja värskelt pressitud mahla eest lisatasu maksta. Hotell määrab kellaajad, mil „kõik hinnas“ teenus kehtib, väljaspool seda aega on baarides joogid tasulised. Jooke serveeritakse eranditult ainult klaasides ning tihti tuleb ka purgijookide eest eraldi maksta. Lisaks võib hotell pakkuda tasuta sportimisvõimalusi või muid täiendavaid lisateenuseid.

Vägagi kõik hinnas – UAI (Ultra All Inclusive) – hinnas on kolm toidukorda päevas, vahepalad toidukordade vahel, nii kohaliku kui ka välismaise päritoluga alkohoolsed- ja karastusjoogid. Kallimad veinid ja margikonjakid võivad olla lisatasu eest. Hotelli administratsioon määrab, millistes hotelli baarides saab tasuta alkohoolseid jooke. Enamikes hotellides tuleb kohvi, jäätise ja värskelt pressitud mahla eest lisatasu maksta. Hotell määrab kellaajad, mil „vägagi kõik hinnas“ teenus kehtib, väljaspool seda aega on baarides joogid tasulised. Jooke serveeritakse eranditult ainult klaasides ning tihti tuleb ka purgijookide eest eraldi maksta. Lisaks võib hotell pakkuda tasuta sportimisvõimalusi või muid täiendavaid lisateenuseid.

Reisimeditsiin

Enne reisi saab vajalikku infot nõustamise ja vaktsineerimise kohta:

Tallinnas:

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Merimetsa Nakkuskeskus,
Tallinn, Paldiski mnt 62, kab 1. Tel 659 8594 (info)
E–N 8.00–18.00; R 8.00–15.00

OÜ Kodudoktori PAK “Sinu Arst”
Tallinn, Narva mnt 7, I sissepääs/III korrus
Tel 6 616 036, 6 616 038
E-N 8.00- 18.00; R 8.00- 17.00 (eelregistreerimisega)

Tartus:

TÜ Kliinikumi Polikliiniku reisimeditsiini kabinet;
Tartu, Puusepa 1a. Tel 7319 120.
Eelregistreerimine tel 7319 100.
E–N 11.00–12.00 ja 15.00–16.00; R 8.00–14.00.

Pärnus:

SA Pärnu Haigla registratuur;
Ristiku 1, kab C110
Registreerimine arsti vastuvõtule tel. 447 3300
Dr. Kadi Kenk E, T 8-10; N 13-15
Dr. Krista Jaago K 12-13; R 9-10
Dr. Helve Vestman K 8-9; R 12-13
Allikas: Tervisekaitse

AVISTA TRAVEL - SINU REISIBÜROO